tarihinde paylaşıldı. Arama Motoru Optimizasyonu, seo

SEO sürecinde şirket içinde çözümler üretmekte zorlanıyorsanız ve arama uzmanı personel konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız o zaman profesyonel bir SEO danışmanlığı sağlayan firma veya kişilerden destek almanız karşılığını fazlasıyla verebilir.

Eğer SEO ile ilgili dışarıdan destek almaya karar verirseniz, ev ödevlerinizi yapın ve zekice seçimler gerçekleştirin. Piyasada online işinizin gelişmesine müthiş katkılar sunacak pek çok mükemmel SEO hizmeti sağlayan danışman varken, bir o kadar da müşterilerin konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmamasından çıkar sağlayan kötü niyetli firma vardır. Bütün SEO firmaları aynı düşünce yapısına sahip değildir ve maalesef bunlardan bazıları, üst sıralara çabuk çıkmak için kısa vadeli çıkarlar uğruna etik olmayan yollara sapmaktadırlar.

Aşağıda bir SEO danışmanlığı hizmeti alırken aklınızda bulundurmanız gereken bilgileri yazdık.

  • Geçmişi temiz ve yaptıkları işlerle iddialarını kanıtlayan saygın bir firmayla muhatap olun.
  • Geçmiş işlerden örnekler görmeyi talep edin ve önceki müşterilerden bilgi alın.
  • Firmanın sitesini kontrol edin, optimize edilmiş mi, SEO kurallarına uygun mu?
  • Firmanın hedeflediği ve kendi sektöründe bulunan anahtar kelimelerde hangi konumda?
  • Yaptıkları her işi kontrol edin rapor isteyin. İşi firmaya vermeden bir SEO stratejisi raporu talep edin süreç nasıl işleyecek nasıl ilerleyecek dönüşüm nasıl olacak?
  • Kesinlikle size sıralama 1. Sıraya 3 ay – 6 ay vs. vs. konuşan firmalarla ilişki kurmayın. SEO çok dinamik bir ortamdır ve hiçbir şeyin garantisi yoktur.
  • SEO’da kesinlikle trafik her şey değildir. İşinize ve hedeflerinize uygun konuşan firmalarla yakınlık kurun. 1000 trafik alıp 1 dönüşüm almak mı? 50 trafik alıp 4 dönüşüm almak mı?
Recent Posts