tarihinde paylaşıldı. Güncel, seo, Web Sitesi

SEO çalışmalarınızda hedeflenen anahtar kelimelerde yükselmenin ve trafik almanın da bir sebebi vardır: Trafiği satışa çevirmek. Peki bunu yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Alakalı içerik oluşturun

Öncelikle ihtiyacını olan şey doğru içeriğe sahip olmak. Arama sorgularının ardındaki maksadın içeriğinizi oluşturmasına izin verin. Kullanıcının niyetini biliyorsanız yapmanız gereken o niyete uygun içerikler oluşturmak. Alakalı içerik oluşturma adımında çok fazla içerik oluşturmalısınız. Hem bilgi zengini sayfalar oluşturmalı hem de ürün odaklı sayfalar oluşturmalısınız. Fazla içeriği olan sayfa sayınız arttıkça, her türlü içeriği arayan birçok kullanıcı tipine hitap eden efektif bir siteniz olur.

Doğru Anahtar Kelimeleri ve SEO Datasını Kullanın

Kullanıcıların maksadını anlamış olmanız SEO’nuza verdiğiniz önemi azaltabileceğini anlamına gelmiyor. Başlıklarınızı optimize edin. Doğru anahtar kelimeleri kullanın. H1’lerinizi yapılandırın.

Kullanıcı Deneyimine Odaklanın

Tüm bu prosesin en önemli adımı sitenizi kullanıcı deneyimine göre optimize etmektir. Unutmayın ki her şey kullanıcı maksadı içindir. Maksatları doğrultusunda onlara en iyi deneyimi yaşatın. Kullanıcıların sitenizi ziyaret ettiklerinde ne istediklerini biliyorsunuz. Tasarladığınız ve geliştirdiğiniz her şey bu maksada yönelik olmalıdır. Maksadı satışa çevirmenizin tek yolu, o maksadı kullanıcı deneyimiyle mutlu etmektir.

Call-To-Action’ları Unutmayın

CTA olmadan kullanıcıları hedefe yöneltmek zordur. Bununla orantılı olarak trafiğin satışa dönüşme olasılığıda düşü gösterir. Dönüşüm hedeflerinize uygun sitenizi yapılandırın. Satışa çevirme optimizasyonun temeli budur. İçeriğinizin stratejik yerlerine CTA’ları yerleştirin.

Benzer İçerikler