tarihinde paylaşıldı. Güncel, seo, Web Sitesi

Farklı işletmeler bir internet sitesini tasarlar, geliştirir ve uygulamaya geçirirken farklı grupların dahil olduğu farklı süreçleri izlerler; ancak yaklaşımınızdan bağımsız olarak süreciniz ister tanımlı isterse tanımsız olsun, tüm web geliştirme projelerini şekillendiren belli başlı kilit aşamalar vardır. Web tasarım hizmeti alacaksınız, çalışacağınız ajansın bu süreçleri nasıl yürüttüğünü sorgulamanızda yarar var.

Planlama: Siteniz için hedeflerinizi tanımlayın, rekabeti analiz edin, hedef kitlenizi, hedef kitlenizin size online ortamda nasıl ulaşabileceğini, sizi bulduklarında ne arayabileceklerini belirleyin, bir takvim hazırlayın ve kimin ne zaman, ne yapacağını kararlaştırın.

Tasarım: Sitenin “görünüşünü ve duygusunu” belirleyin: Renkler, grafikler, bilgi mimarisi (bilginin düzenlenmesi ve yapılandırılması), navigasyon vs. Bilginin düzenleniş şeklinin bir sitenin kullanışlılığı ve hem kullanıcılar hem de arama motorlarının algıladığı önemlilik ve otorite olma düzeyi üzerinde büyük etkisi olabilir.

Geliştirme: Her şeyi bir araya getirme, üzerinde uzlaşılan tasarımı alıp sitenin canlı sayfalarını oluşturma, içeriği, linkleri ve navigasyon hiyerarşisini kullanılabilir hale getirme.

Test Etme: İnternette yayımlamadan önce her şeyin yolunda gidip gitmediğinden emin olma.

Mobil Tasarım: Müşterileriniz mobilse, sizin de sitenizin mobil cihazlarda çalışacak ve mobil ekranlarda görünecek şekilde tasarlamayı akıl etmeniz gerekiyor.

Yayınla Alma: Site yayına alınıyor ve bütün izleme araçlarıyla entegre ediliyor.

Recent Posts