tarihinde paylaşıldı. Facebook, Güncel, reklam

Facebook sürekli yaptıkları yeniliklerle hızla büyümeye devam ediyor, bu büyüme ile orantılı olarak reklamverenlerinde dijital reklam payında daha fazla yoğunlaştığı ve bütçe ayırdığı bir ortam haline geliyor. Facebook tarafında reklamverenlerin performanslarını iyileştirmek adına reklam yönetim panellerine yeni özellikler entegre etmeye devam ediyor.

Facebook hem kullanıcı deneyimi tarafını, hem de daha fazla metriklere erişim sağlamamızı sağlayacak yeniliklere yakın gelecekte imza atacak. Facebook’un yakın gelecekte devreye alması beklenen metriklerden biri ‘landing page view‘. Adından da anlaşılacağı gibi, reklam sonrasında tıklanan linklere yönelik sayfaların açılma süresindeki kullanıcı davranışlarını ölçümlüyor.  ‘landing page view‘den  Facebook reklam oluşturma aracındaki  Trafik KPI’ını  kullananlar faydalanabilecek.

‘Pre impression activity breakdown’ Facebook’un reklam panelinde duyurduğu diğer bir özellik. Önümüzdeki haftalarda  reklamverenlere sunulacak olan bu metrik ile işletmeler, reklamla etkileşime geçen kişilerin yeni bir ziyaretçi mi yoksa mevcut ziyretçi mi olduğunu ölçümleyebilecek. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre, Pre-impression breakdown, özellikle ürün tavsiyesi ile alakalı geniş hedef kitlesi olan dinamik reklamlarda çok faydalı olacak.

Benzer İçerikler