tarihinde paylaşıldı. Adwords, Google, reklam

Adwords reklamları her ne kadar kolay gibi görünse de o platforma verdiğiniz bir para ve beklediğiniz bir dönüşüm vardır. Bunun için iyi hazırlanmış ve sürekli olarak optimize edilen bir Adwords yapısı yaratmak başarıda kritik rol oynar. Bunun için uzman reklam ajanslarından destek almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca aşağıda dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı sıraladık.

Reklamlarınızı Optimize edin

Trafik akışı yaratacaksanız kullanıcıları ilanlarınızı tıklamaya teşvik etmeniz gerekiyor. Başlığınıza ve ilan metninize özen gösterin. Arama ağında satın almaya çok yakın insanları hedeflediğinizi unutmayın! Kısacası, dönüşüm olmayan her tıklamanın bir maliyeti var.

Tıklamaları Müşteriye Dönüştürmeye odaklanın

Bir kez tıkladınız mı, mümkün olduğu kadar çok potansiyel müşteri para ödeyen müşteriye dönüştürmelisiniz. İşte Adwords kampanyanızı batıran ya da çıkaran dönüşüm oranınızdır. Kampanyalarınızı sürekli izleyin ve reklam gruplarıyla yakından ilişkili ve tatmin edici sayfalara potansiyel müşterileri gönderdiğinize emin olun.

Her şeyi ölçün ve test edin, test edin

Öğrenmenin en iyi yolu başlamak, dikkatli bir şekilde takip etmek ve ölçüm yöntemlerini incelemektir. Farklı reklam kombinasyonları, varış sayfaları, anahtar kelime kombinasyonları deneyin ve yaptığınız değişikliklerin CTR’nızı, dönüşüm oranınızı, dönüşüm başına maliyetinizi ve kar veya zararınızı nasıl etkilediğine bakın.

Adwords reklamcılığının incelikleri sektörel deneyime ve buna harcanan yıllara bağlıdır. Sizde işinizi internete taşımak istiyorsanız bizimle Google Adwords Hizmeti konusunda iletişime geçebilirsiniz.

Recent Posts